Чим відрізняється цемент від бетону?

Чим відрізняється цемент від бетону?
Без цього матеріалу наш світ виглядав би разюче інакшим.

Це запитання ставить в кут багатьох людей, які не знаються на ремонті.

Інколи ці терміни використовують як взаємозамінні.

Але різниця є!

Цемент – це інгредієнт бетону. 

Бетон – це композитний матеріал в основі якого: пісок, гравій або щебінь, вода та портландцемент. Твердіння бетону триває роками, це означає, що він міцнішає зі старінням. 

Ключ до створення міцного бетону лежить в належному дотриманні бригадою будівників чітких пропорцій при змішуванні компонентів. Бетонна суміш, яка містить недостатню кількість води чи цементу, буде неповністю заповнювати всі порожнечі між гравієм, вона створить шорсткі на поверхні. Суміш із надлишком води легко покриє грацій та створить гладку поверхню, однак отриманий бетон, скоріш за все трісне.

Як правильно розрахувати пропорції бетонного розчину?

Правильно замішаний бетонний розчин зазвичай становить приблизно:

10% – 15% – портландцементу

60% – 75% – піску, гравію чи щебеню 

15% – 20% – води

Не думайте, що портландцемент – це якась торгова марка, ні, це загальний термін для типу цементу, який використовується практично у всьому бетоні, подібно до того, як нержавіючий – це тип сталі чи срібла.

Хімічний склад портландцементу починає “оживати” у воді утворюючи суміш, яка зв’язує кожну частинку піску і каменю. Цю хімічну реакцію називають гідратацією, згодом суміш твердне і набирає міцність.

Готовий розчин повинен нагадувати по густоті сметану, будівники перевіряють розчин лопатою – слід повинен бути чітким та не розпливатись.

Високоякісний бетон виробляється шляхом максимального зниження водоцементного співвідношення без шкоди для робочої суміші бетону. Як правило, за допомогою меншої кількості води – бетон виходить вищої якості за умови правильної заливки та розрівнювання бетону. Щоб уникнути фатальних помилок, які призведуть до прикрих результатів, звертайтесь до спеціалістів з досвідом роботи. Бригада з заливки бетонних підлог та бригада по стяжці підлоги з команди Ideal House зробить все по стандартах якості.

Для поліпшення характеристик бетону, для створення масивних конструкцій, наприклад, фундамент будинку на нестабільних ґрунтах, у розчин домішують добавки. Спочатку встановлюється опалубка, переважно з дерев’яних дощок або ж фанерних щитів, і між ними заливається бетонна суміш. 

Використовують допоміжні елементи: 

Бетон, виготовлений у потрібній концентрації та за всіх умов – довговічний по суті назавжди. Через мільйон років, коли вся сталь, яку ми використовували для побудови нашого світу, проржавіє, а деревина загниє, бетон залишиться бетоном!

Що стосується цементу, то його сфера застосування інша: 

Для підвищення рівня якості поверхні, збільшити її адгезію до основи, у склад основного розчину додають різні домішки:

Еластіфікатори – покращують еластичність розчину і його адгезію до основи.

Пластифікатори або суперпластифікатори – покращують рухливість пластичної суміші, скорочують витрати матеріалу, зменшують його схильність до розшарування. На заміну можливе застосування миючих розчинів. Їх додають у воду.

Гідроізолятори – прискорюють схоплювання й твердіння розчину, підвищують водонепроникність.

Латексні добавки – покращують водостійкість, стійкість до впливу нафти і нафтопродуктів, інших агресивних хімічних речовин.

Морозостійкі суміші.

Фарбувальні речовини, які не впливають на фізичні характеристики матеріалу.

Клей ПВА – збільшує пластичність і адгезію матеріалів.

Окрім цього, дуже часто використовують протигрибкові та антисептичні домішки в цементний розчин.

Бетонні роботи в Бучі, Ірпені, Києві та Київській області наша команда виконує бездоганно:
Заливки підлог – одна з найпопулярніших послуг нашої компанії.

Напишіть нам та отримайте прайс на вартість робіт.

tag-icon /
04 October 2020
 
Call